loading
جزئیات خبر

پروژه BZS تولید ۵۰ تن فلز

1397/02/02 | پایگاه خبری معدن نیوز

 

امیر رحیمی روز گذشته در نشست خبری اظهاراتی را مطرح کردند: پروژه BZS تا پایان اسفند ۹۶ به تولید ۵۰ تن فلز محتوی رسید. بودجه سال ۹۷ کالسیمین براساس نرخ ارز ۴۲۰۰ تومان و ال‌ام‌یی ۲۹۰۰ دلار بسته شده و سود پیش‌بینی شده برای امسال قطعا محقق خواهد شد. پروژه BZS زنجان را با ظرفیت تولید ۵ تن در روز تا آخر امسال راه‌اندازی می‌کنیم. ...

امیر رحیمی روز گذشته در نشست خبری اظهاراتی را مطرح کردند: پروژه BZS تا پایان اسفند ۹۶ به تولید ۵۰ تن فلز محتوی رسید. بودجه سال ۹۷ کالسیمین براساس نرخ ارز ۴۲۰۰ تومان و ال‌ام‌یی ۲۹۰۰ دلار بسته شده و سود پیش‌بینی شده برای امسال قطعا محقق خواهد شد.
سال قبل ۳۷ هزار تن تولید شمش روی داشتیم. برنامه ما صادرات ۶۵ تا ۷۰ درصدی محصول تولیدی‌مان است. فروش کالسیمین در سال قبل ۵۹۲۱ تن معادل ۲۰ درصد بیشتر از سال ۹۵ بود. از کل فروش کالسیمین در سال قبل ۳۵۰۱ تن مربوط به فروش داخلی و ۲۴۲۰ تن مربوط به فروش صادراتی بود‌.
برای نخستین بار یکی از خطوط در کالسیمین به صورت SO طراحی شده که بر مبنای خاک‌های معدنی اکسیده و سولفوره انگوران این خط را بنا نهادیم. اجرای این پروژه ۸ ماه طول می‌کشد و امسال هم به بهره‌برداری می‌رسد. به این ترتیب یک خط اکسیدی و یک خط اکسیدی و سولفوری خواهد شد.
اصل وجود شرکت کالسیمین به خاطر معدن انگوران بوده و در این راستا طبق توافق سه‌جانبه بین شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، بانک تجارت و کالسیمین توانستیم ۷۰ هزار تن خاک کم‌عیار از معدن انگوران خریداری کنیم که طی سه روز آینده این خاک وارد کار خانه می‌شود. خاک‌های فلوردار از کشور ترکیه رسیده تا بتوانیم با استفاده از آنها تولید کنسانتره را در کارخانه زنجان انجام دهیم.
رعایت مسائل محیط زیستی اولویت کالسیمین است و در همین راستا هم پروژه‌های متعددی اجرا شده یا در دست اجرا هستند. پروژه BZS زنجان را با ظرفیت تولید ۵ تن در روز تا آخر امسال راه‌اندازی می‌کنیم. بیشترین تولید روزانه شمش روی کالسیمین در سال ۹۰ معادل ۱۰۴.۵ تن بود که توانستیم در ۳۰ فروردین امسال این رکورد را شکسته و به ۱۰۹ تن برسانیم.

پروژه BZS تولید ۵۰ تن فلز

همکاران