loading
جزئیات خبر

توانایی ابتکار طوس برای تولید فیلتر پرس با کیفیت مشابه اروپا

1394/08/09 | Minews

 

رئیس هیات مدیره شرکت ابتکار طوس گفت: می‌توانیم فیلتر پرس موردنیاز صنایع مختلف از جمله معادن و صنایع معدنی را با یک چهارم تا یک پنجم قیمت محصول مشابه اروپایی و با همان کیفیت تامین کنیم.

به گزارش خبرنگار ماین نیوز، فیلتر پرس از جمله محصولات دوستدار محیط زیست و سبزی است که در طیف گسترده‌ای از صنایع از غذایی و شیمیایی گرفته تا معدن و صنایع معدنی کاربرد دارد. این محصول همچنین در تصفیه‌خانه‌ها نیز کاربرد زیادی دارد.

خبرنگار ماین نیوز درباره وضعیت استفاده از فیلتر پرس در بخش معدن و صنایع معدنی و وضعیت تولید این محصول با سعید فروزانفر، رئیس هیات مدیره و مدیر بازرگانی شرکت ابتکار طوس گفت‌وگویی انجام داده که متن آن به شرح زیر است:

درباره شرکت ابتکار طوس توضیح دهید و اینکه شرکت در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند.

شرکت ابتکار طوس در زمینه تولید انواع فیلتر پرس در سایزهای مختلف فعالیت می‌کند. فیلتر پرس برای جداسازی جامد از مایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ابتدای تاسیس شرکت تاکنون حدود 300 دستگاه انواع فیلتر پرس را تولید کرده‌ایم که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. ما تنها شرکتی هستیم که در حوزه فیلتر پرس به صورت تخصصی کار می‌کنیم و در این زمینه صاحب دانش فنی و توانایی تولید با تکنولوژی روز دنیا هستیم. ما همچنین نخستین سازنده صفحه‌های ممبرانی هم هستیم و حدود سالی می‌شود که موفق به تولید این صفحات شده‌ایم. این محصول به چند کشور خارجی هم صادر شده است. ما حتی در مناقصه بین‌المللی در آذربایجان شرکت کرده و با وجود رقبایی از چین برنده شدیم. در حال حاضر تلاش داریم تا با همکاری با شرکت‌های ایتالیایی و آلمانی از دانش فنی آنها هم بهره‌مند شویم.

فیلتر پرس در معدن و صنایع معدنی چه کاربردی دارد؟

فیلتر پرس کاربردهای زیادی در بخش معدن و صنایع معدنی از جمله در فلوتاسیون و لیچینگ، پساب‌های صنعتی، معادن سرب و روی، زغال‌شویی‌ها، سنگ آهن، مس، طلا و غیره دارد. در بین فولادسازان هم با فولاد خوزستان کار کردیم. فولاد خوزستان چند سال پیش قصد داشت، از ایتالیا فیلتر پرس خریداری کند اما این محصول را از ما خرید و هم‌اکنون نیز از کیفیت محصول ما رضایت دارد. می‌توانم بگویم دوران تحریم‌ها باعث شد تا مشتریان ما را بهتر بشناسند و اعتماد بیشتری به محصول تولید داخل پیدا کنند.

در حوزه معدن و صنایع معدنی با کدام شرکت‌ها کار می‌کنید؟

ما حدود 20 دستگاه فیلتر پرس را 25 سال قبل به شرکت کالسیمین دادیم و این شرکت اخیرا هم درخواست 10 تا 20 فیلتر پرس ممبرانی را از ما داشته است. به شرکت‌های سرب و روی، شرکت فراوری مواد معدنی، روی قشم و غیره نیز فیلتر پرس فروخته ایم. با توجه به مشکل کمبود آب و ضرورت استفاده از پساب‌ها می‌توان گفت که فیلتر پرس یک دستگاه سبز و دوستدار محیط زیست است و این امکان فراهم می‌کند که شرکت‌ها بتوانند از پساب‌های خود مجددا استفاده کنند.

توصیه شما به شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی چیست؟

بعضا شاهدیم که برخی شرکت‌های دولتی بیشتر تمایل دارند که فیلتر پرس موردنیاز خود را از خارج تامین کنند، در حالی که ما به عنوان یک سازنده داخلی قادریم فیلتر پرس موردنیاز کارخانه‌ها را با یک چهارم تا یک پنجم قیمت مشابه محصول اروپایی و با همین کیفیت تامین کنیم. خدمات پس از فروش خوبی به همراه تامین قطعات را نیز ارائه می‌کنیم.

کارخانه ابتکار طوس در کجا واقع شده و چقدر پرسنل دارد؟

کارخانه در 30 کیلومتری مشهد و در شهرک صنعتی ماشین‌سازی واقع شده است و بین 30 تا 35 نفر پرسنل داریم.

توانایی ابتکار طوس برای تولید فیلتر پرس با کیفیت مشابه اروپا

همکاران